Bu haber 5283 kez okundu.

Gediz'de 397 Öğrenciye Sabah Kur'an-ı Kerim, Öğleden Sonra Spor Eğitimi

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Yaz Spor Okullarına katılan 397 öğrenciye sabah Kuran eğitimi, öğleden sonrada spor eğitimi veriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı'nca ortaklaşa yapılan Yaz Spor Okulları projesi kapsamında 03.07.2015 tarihinden itibaren Gediz’de verilen eğitim kurslarına 6-18 yaş arası 397 öğrenci katıldı.

Gediz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Yenikent Belediye Spor Kulübü, Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi tarafından yürütülen Yaz Spor Okulları eğitim kurslarında sabah kuran öğrenen öğrenciler öğleden sonra Gediz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Tesislerinde verilen atletizm, futbol, tekvando, voleybol, satranç, badminton ve masa tenisi dallarında spor eğitimi alıyor.

Yaz Spor Okulları Projesi hakkında bilgi veren Gediz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Vekili İbrahim Demir, “Biz bu projeyi 2007 yılından beri yürütmekteyiz. Bakanlığımız ile Diyanet İşleri Başkanlığınca 2013 yılından itibaren başlatılan yeni proje ile gençlerimizin hem dini vecibelerini öğrenmeleri hem de spor yapmaları sağlanmıştır. Projenin ayrıca, çağımızın vebası olarak tanımlanan ve gereğinden fazla kullanılarak zaman kaybına sebep olan internetten kurtulmanın da önünü açmaktadır. Bu hedef doğrultusunda projeye emeği gecen kurumlara ve tişört sponsorumuz Çinigaz şirketine teşekkür ederim” dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×