Bu haber 5652 kez okundu.

Mamak Belediyesi, Kent Mobilyalarını Ve Sosyal Donatı Materyallerini Kendisi Üretiyor

Mamak Belediyesi, üreten ve kaynaklarını verimli kullanan belediyecilik anlayışıyla tüm kent mobilyalarını ve sosyal donatı alanlarının her türlü materyali kendi atölyelerinde üretiyor.

Yatırımlarda kendi üretim ve iş gücü kaynaklarını kullanan Mamak Belediyesi, bütçesinde büyük ölçüde tasarruf sağlıyor. Atölyelerde park ve bahçelerde kullanılan çöp kovası, bank, çardak, spor aletleri, çocuk oyun gurupları, piknik masası ve otobüs durakları üretiliyor.

İlçenin ihtiyacını dışa bağımlı olmadan belediyenin kendi tesislerinde yapıldığının altını çizen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mevcut personel ve malzemelerle yapılan ürünler sayesinde büyük ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Marangozhaneden boyahaneye, demir atölyesinden tamirhaneye hizmet noktasında atölyelerimizde malzeme üretiyoruz ve tamir ediyoruz. Böylece büyük bir mali yükten kurtulmuş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Atölyelerde sene başından bu yana 2 bin 600 adet bank, 800 adet çöp kovası, 20 adet kale direği, 60 adet basketbol potası, 160 takım spor aleti, 350 adet oyun grubu, 120 adet kamelya, 80 adet pergole, 90 adet piknik masası, 40 takım oyun grubu, bin 600 metre merdiven korkuluğu, 82 adet tabela, 45 adet raylı ve demir kapı, 150 adet bayrak direği ve 20 adet otobüs durağının imalatı ve montajı gerçekleştirildi. Ayrıca 5 bin metrekare duvar boyama işi yapıldı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×